OBNOVIT KÓD LEI

Naším cílem je, aby byl proces obnovit kód LEI rychlý, jednoduchý a efektivní.


Adresa*Poznámka – první známé datum nemůže být datum po konci posledního účetního období. V tomto případě nemá společnost přímou ani konečnou mateřskou společnost, protože na finančních účtech dosud není žádná konsolidace. Zkontrolujte prosím výše „Nemám přímou/konečnou mateřskou společnost.“ nebo výjimku pro vykazování „Nekonsoliduje“, děkujeme!

*Poznámka – první známé datum nemůže být datum po konci posledního účetního období. V tomto případě nemá společnost přímou ani konečnou mateřskou společnost, protože na finančních účtech dosud není žádná konsolidace. Zkontrolujte prosím výše „Nemám přímou/konečnou mateřskou společnost.“ nebo výjimku pro vykazování „Nekonsoliduje“, děkujeme!

Registrace LEI s VISA
Registrace LEI s Mastercard
Registrace LEI s PayPal


Obnovit kód LEI

Kód LEI je nutné každoročně obnovovat. To znamená, že kód LEI vydaný 02. 01. 2018 bude muset být obnoven před 02. 01. 2019. V případě uplynutí této lhůty se Váš kód LEI stane neaktivním, dokud nebude znovu obnoven. Tento proces obnovy je nutný pro zajištění toho, aby údaje v Global LEI Poolu byly relevantní a aktuální.


Jak obnovit kód LEI?

Proces obnovy je jednoduchý:

  1. Zadejte prosím své číslo LEI nebo název společnosti do formuláře žádosti.
  2. Formulář bude automaticky doplněn aktuálními údaji z databáze GLEIF. Údaje můžete upravit, pokud byly v průběhu roku změněny.
  3. Odešlete žádost.
  4. My se postaráme o obnovení.

Jaký je rozdíl mezi přenosem LEI a obnovou kód LEI?

Obnova LEI je každoroční aktualizace registračních údajů týkajících se právnické osoby v databázi GLEIF. Údaje vztahující se k subjektu musí být aktualizovány nejméně jednou za rok.

Přenos LEI je pohyb kódu LEI z jednoho poskytovatele služeb na jiného. LEI je přenositelný, čímž je zajištěno, že klient má na výběr mezi poskytovateli služeb. V případě, že klient není spokojen s poplatky,  službami nebo kvalitou údajů, může převést své LEI k jinému vydavateli LEI (LOU). Při procesu převodu se číslo LEI nemění. Jedná se o back-end proces, který není viditelný koncovým zákazníkům. Všechny kódy LEI jsou platné v každé jurisdikci. Poskytovatelé investičních služeb nemohou rozlišovat čísla LEI podle LOU.


Obnovení služby na více let.

Víme, že obnovování čísla LEI každý rok může být časově náročné.

Registr LEI nabízí automatické obnovování čísla LEI na 1-, 3- nebo 5-leté období. Bez ohledu na období budete dostávat oznámení z Registru LEI měsíc před uplynutím lhůty.

V případě víceleté obnovy LEI bude mít Registr LEI odpovědnost za aktualizaci Vašich informací před obnovením z oficiálního registru společnosti a obnovení Vašeho kódu LEI na ročním základě. Naším cílem je, aby byly Vaše údaje LEI aktuální a přesné.


Moje LEI zaniklo - mohu jej obnovit, nebo musím požádat o nové kód LEI?

Ne, nemůžete zažádat o nové LEI, již vydané LEI musí být obnoveno. Jakmile bylo číslo LEI přiřazeno k právnímu subjektu, nelze je změnit. LEI je jedinečný identifikátor a každá společnost může mít pouze 1 číslo LEI.


Kde si mohu zkontrolovat příští datum obnovení svého LEI?

Příští datum obnovení čísla LEI si můžete zkontrolovat na našich webových stránkách nebo navštívit databázi GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation).


Už kód LEI dále nepotřebuji. Co mám dělat?

Vždy doporučujeme, aby bylo Vaše číslo LEI aktivní. Nicméně, pokud jste si jisti, že už nebudete potřebovat číslo LEI, tak prostě nezaplatíte udržovací poplatek a LEI se stane neaktivním. Žádná další akce Vaším jménem není vyžadována.


Pokud moje kód LEI vypršelo, musím zaplatit poplatek za nové LEI, nebo za obnovu?

Na rozdíl od mnoha poskytovatelů služeb se staráme o vypršené číslo LEI tak, jak by to mělo být - platíte pouze za obnovu, nikoliv náklady na nové kód LEI. Naše ceny jsou transparentní - klikněte zde pro zobrazení cen!

Váš kód LEI aktuálně spravuje [current_lou]. Mějte na paměti, že obnovit vaše LEI můžeme pouze ve chvíli, kdy je pod naší správou. Pro obnovu LEI musíme nejdříve převést vaše číslo LEI k našemu partnerovi LOU, RapidLEI. RapidLEI je GLEIF akreditovaným emitentem LEI. Pro převod LEI použijte formulář převodu, následně vám můžeme pomoci s obnovením.

Jaký je rozdíl mezi přenosem LEI a obnovou LEI?Obnova LEI je každoroční aktualizace registračních údajů týkajících se právnické osoby v databázi GLEIF. Údaje vztahující se k subjektu musí být aktualizovány nejméně jednou za rok.

Převod LEI je pohyb kódu LEI z jednoho poskytovatele služeb na jiného. LEI je přenositelné, čímž je zajištěno, že má klient na výběr mezi poskytovateli služeb. V případě, že klient není spokojen s poplatky, službami nebo kvalitou údajů, může převést své LEI k jinému vydavateli LEI (LOU). Při procesu převodu se číslo LEI nemění. Jedná se o back-end proces, který není viditelný koncovým zákazníkům. Všechny kódy LEI jsou platné v každé jurisdikci. Poskytovatelé investičních služeb nemohou rozlišovat čísla LEI podle LOU.

Registr LEI nabízí službu přenosu s obnovou LEI za účelem zajištění nejvyšší úrovně přesnosti dat.