Registr LEI a RapidLEI oznamují oficiální partnerství

Zefektivnění dostupnosti Legal Entity Identifier (LEI) pro organizace po celém světě.

Londýn, Velká Británie a Tallinn, Estonsko. 10. ledna 2019. – LEI Register, lídr v poskytování a správě identifikátorů právnických osob (LEI) a RapidLEI, plně akreditovaný vydavatel LEI specializující se na automatizaci procesu vydávání LEI, dnes oznámili partnerství. Registr LEI nabídne LEI vydané společností RapidLEI, aby byla registrace LEI rychlejší a přesnější pro globální zákazníky.

Na rozdíl od jiných identifikátorů globálních společností je číslo LEI podporováno zeměmi G20 a proto má dostatečnou hybnost a podporu v překonávání veškerých překážek spojených s dosažením masového globálního přijetí dle nařízení a osvědčených postupů.

Registr LEI, založený v roce 2018, a společnost RapidLEI, založená v roce 2018, sdílejí společný cíl – zajistit, aby číslo LEI bylo přístupnější organizacím po celém světě, a také vyvíjet a prosazovat nové možnosti použití technologie, kdy LEI poskytuje funkci „jednotného ověřitelného firemního identifikátoru“. Tyto dvě relativně nové společnosti v ekosystému LEI se shodují, že je nutná kombinace automatizační techniky a vynikajících služeb zákazníkům, aby lépe sloužily stávajícímu trhu s LEI a zajistily, aby se číslo LEI rozšířilo i do dalších případů použití nových technologií.

Registr LEI je oficiálním registračním agentem se zastoupením ve 25 zemích a získal významný podíl na trhu realizace a distribuce LEI. RapidLEI je nově akreditovaným vydavatelem čísel LEI nebo LOU (místní provozní jednotka), a vzhledem k tomu, že již v červnu 2018 zaznamenal nejvyšší nárůst na trhu vydávání LEI, tak překonal stávající vydavatele LEI s 600% čtvrtletním nárůstem své zákaznické základny.

Obě společnosti spolupracují s velkým úspěchem od doby, co byla založena RapidLEI. Registr LEI nyní registruje téměř 1000 čísel LEI měsíčně a RapidLEI je jediným vydavatelem LEI, který je schopen potvrdit žádosti o LEI během několika minut. S automatizační technologií zajišťuje RapidLEI také vyšší úroveň přesnosti čísla LEI.

Toomas Pavelson, generální ředitel Registru LEI, řekl, že obě strany sdílejí stejnou vizi. „Chceme usnadnit žádosti o číslo LEI. Jednoduchý formulář žádosti, automatické vyplňování údajů, různá platební řešení, digitální podpis, kontrola přesnosti automatických údajů – to vše by měl být bezbolestný proces hotový za pár minut. To vše snižuje cenu pro žadatele a zpřístupňuje čísla LEI.“

Paul Tourret, korporátní ředitel rozvoje v RapidLEI, řekl, že „Zakladatelé RapidLEI mají dlouhou historii v narušování trhu s transakční identitou pomocí automatizace a služeb zákazníkům, aby poskytovali lepší dostupnost, rychlost a zkušenosti. Viděli jsme to po roce 2000 po založení poskytovatelů SSL, jako jsou GlobalSign a GeoTrust Europe, a nyní vidíme podobnou příležitost, aby bylo číslo LEI stejně všudypřítomné jako SSL. Spolupráce s partnery světové úrovně, jako je Registr LEI, pomůže realizovat naše společné cíle a těšíme se na dlouhé a plodné vztahy ve prospěch registrace čísla LEI pro naše zákazníky.“

Kódy LEI jsou k dispozici v Registru LEI na www.kodlei.cz.